Rejestr leków - sprawdź lek

W naszym rejestrze leków sprawdzisz skład leków, opinie, a także informacje o producentach. Sprawdź lek przed zastosowaniem!

Ibum Grip / Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum (10924)

Produkt leczniczy Ibum Grip (Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum). Występuje w formie: tabletki powlekane. Jego skład : Ibuprofenum, Pseudoephedrini hydrochloridum. Podmiotem odpowiedzialnym jest Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.. Produkt został zarejestrowany (procedura rejestracji: NAR) oraz posiada zezwolenie na sprzedaż ważne do: Bezterminowy.

Informacje o leku/produkcie medycznym:

Podmiot odpowiedzialny: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Zezwolenie nr: 10924
Ważność zezwolenia: Bezterminowy
Procedura rejestracji: NAR
ATC: M01AE51

Substancje czynne / skład: Ibuprofenum, Pseudoephedrini hydrochloridum
Typ leku: ludzki
Moc / stężenie substancji czynnej: 200 mg + 30 mg
Forma leku: tabletki powlekane

Szczegóły na temat składu leku

ibuprofenum - Ibuprofen (łac. Ibuprofenum) – organiczny związek chemiczny, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), pochodna kwasu propionowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zmniejsza obrzęk, poprawia ruchomość stawów i usuwa uczucie zdrętwienia w stawach. Hamuje agregację płytek krwi, zmniejsza krzepliwość krwi. Działanie przeciwbólowe występuje po około 30 minutach i utrzymuje się przez 4 do 6 godzin. Ibuprofen jest wydalany z moczem w 60–90% w postaci metabolitów. Nie kumuluje się w organizmie. U noworodków urodzonych przed 34 tygodniem ciąży stosowany we wlewie dożylnym w celu zamknięcia przetrwałego przewodu tętniczego.

(Pochodzenie informacji o składnikach produktu: Wikipedia)

Tagi: , ,

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by BazaLekow.xyz

Polski Rejestr Leków